Beržiniai (beržo) briketai - optimaliausias kainos ir kokybės santykis

Kodėl verta rinktis beržinius briketus?

Beržiniai briketai yra populiariausi dėl savo kainos ir šiluminių savybių. Galima sakyti, kad beržinių briketų kainos ir išskiriamos šilumos santykis, lyginant su kitų rūšių briketais, yra optimaliausias. Beržiniai briketai gaminami tik iš švarių ir gerai išdžiovintų beržo pjuvenų. Gamybos proceso metu beržo pjuvenos dažniausiai nėra maišomos su kitų lapuočių ( ne kietmedžio) ar spygliuočių pjuvenomis, nes mažėja jų kaloringumas. 

Pagal kaitrumą beržiniai briketai atsilieka tik nuo saulėgrąžų lukštų ir ąžuolo pjuvenų ir uosinių briketų. Tačiau lyginant kainas, beržiniai briketai yra pigesni. Pavyzdžiui, saulėgrąžų lukštų briketų kaina siekia beveik 700 litų už vieną toną. Be to jie palieka net iki 10% pelenų.

 

Taip pat saulėgrąžų lukštų briketus labai mėgsta pelės (ir kiti graužikai), tad iškyla pavojus jų prisiveisti. Be to jie tepa rankas, todėl tenka naudoti pirštines ir darbinę aprangą. Ąžuolinių briketų gamybai naudojamos ąžuolų medienos gamybos atliekos – pjuvenos, žievė, drožlės. Visa kita šalies rinkoje esanti produkcija yra įvežama iš kitų šalių, dažniausiai kaimyninių – Baltarusijos, Lenkijos, Ukrainos. Iš šalyje užaugintos medienos pagaminama tik apie 5% ąžuolinių briketų produkcijos. Gaminant ąžuolinius briketus, ąžuolų pjuvenos dažniausiai maišomos su kitų lapuočių ar spygliuočių pjuvenomis, kurios natūraliai savo sudėtyje turi rišamųjų medžiagų, nes ąžuolo pjuvenos rišamųjų medžiagų neturi. Be to ąžuoliniai briketai turi rūgšties, kuri greičiau ardo (eroduoja) metalą. Židinių specialistai nerekomenduoja deginti židiniuose didelį kaitrumą išskiriančius briketus, nes jie degdami gali perkaitinti židinius (netgi kai kuriuos katilus), kaminus, pažeisti izoliacines medžiagas ar net sukelti gaisrą. Lyginant su kitų rūšių ne kietmedžio ar spygliuočių medžių pjuvenų briketais, pagrindinis skirtumas yra didesnis beržinių briketų kaloringumas, t.y. šiluma, išsiskirianti juos deginant. Daugiausiai šilumos išskiria ąžuolo, beržo, uosio briketai, šiek tiek mažiau pušies bei juodalksnio, o mažiausiai eglės, liepos, baltalksnio.

Lyginant su malkomis, beržiniai briketai dega net 4-5 kartus ilgiau nei malkos ir yra du- tris kartus kaitresni (malkų kaloringumas siekia nuo 1500 kcal/kg iki 2500 kcal/kg). Malkų tankis žymiai mažesnis, todėl jos pasižymi mažesne šilumine verte. Beržinių briketų energetinė vertė (kaitrumas) siekia iki 4800kcal/kg. O kuo didesnis kietojo kuro kaitrumas, tuo daugiau šilumos jis išskiria degimo metu. Kūrenti briketais ekonomiškiau nei malkomis, kadangi briketai turi daug mažiau vidinės drėgmės- yra gaminami tik iš gerai išdžiovintų pjuvenų. Kuo didesnis santykinis kietojo kuro drėgnumas, tuo išskiriamos šilumos kiekis yra mažesnis. Beržinių briketų drėgnumas siekia tik 8%, o išdžiovintų malkų- iki 14% iki 25%. Viena tona lapuočių briketų atstoja net 4 kubinius metrus kūrenimui skirtų malkų, kurių drėgnumas ne didesnis nei 20 %, todėl kainos ir išgaunamos šilumos kiekio atžvilgiu briketai naudingesni nei malkos. Briketus daug paprasčiau prižiūrėti ir patogiau sandėliuoti, jie nedulka, užima 3 kartus mažiau vietos nei malkos, nes yra kompaktiškai supakuoti į vienodos formos ir dydžio maišelius po 10 kg. Briketų formavimui plytos forma pasirinkta neatsitiktinai, tokios formos ir dydžio jie gaminami todėl, kad būtų patogu sukrauti ir sandėliuoti malkinėje, katilinėje ar tiesiog garaže. Skirtingai nuo malkų, naudojant briketus beveik nelieka šiukšlių, nes maišeliai yra sandarūs. Jie degdami nekibirkščiuoja, todėl nesukelia gaisro pavojaus namams. Dar vienas privalumas yra tas, kad po briketų degimo proceso pelenų beveik nebelieka, pvz.: sudeginus 100 kg beržinių briketų lieka tik iki 0,5 kg pelenų, nes jų peleningumas tik 0,5%. Taip pat beveik neapneša kaminų ir katilų sienelių, degdami neskleidžia į aplinką nemalonaus kvapo, neteršiama ir aplinka.

Beržiniai briketai lyginant su durpių briketais taip pat gerokai juos pranoksta savo savybėmis. Durpių briketų drėgnumas ir peleningumas siekia beveik 20%, o kaloringumas yra tik ~3200kcal/kg- 4600 kcal/kg. Todėl durpių briketai su beržiniais briketais gali konkuruoti nebent kaina, nes ji yra mažesnė. Ir nors dega ir šilumą skleidžia beveik tokį patį laiką kaip ir beržiniai briketai, didžiulis trūkumas yra didelis drėgmės ir likusių pelenų kiekis. Daug vartotojų durpių briketų atsisako vien todėl, kad jie degdami skleidžia nemalonų kvapą, išskiria daug suodžių ir dūmų, todėl aprūksta katilinės lubos bei sienos. Dėl degimo metu išskiriamų dervų sutrinka oro bei šilumos cirkuliacija katile, apsineša sienelės, šildymo efektyvumas krinta. Todėl katilą ir kaminą tenka daug dažniau valyti. Priešingu atveju rūgštinės kilmės dervos ėsdina katilo sieneles ir katilo naudojimo laikas trumpėja. Beržiniai briketai beveik neišskiria kenksmingų medžiagų, arba jų išskiriamas kiekis yra labai mažas (pvz. išmetamas sieros kiekis yra tik 0,05%).

Beržiniai briketai tinka be išimties visiems katilams, skirtiems kūrenti kietuoju kuru:
•    Paprastiems kuro katilams (kokliniams, moliniams);
•    Ekonomiškiems, tausojantiems termoenergiją katilams;
•    Idealiausiai tinka dujų generaciniams katilams;
•    Krosnims;
•    Židiniams;
•    Jie yra naudojami net maistui ruošti griliuose ir šašlykinėse.

Kaip geriausiai panaudoti turimo katilo galimybes ir išgauti maksimalų šilumos naudingumą geriausiai žino pats vartotojas arba katilo gamintojas ir pardavėjas. Labai svarbu laikytis nurodytos katilo vartojimo instrukcijos, darbo temperatūros režimo, neleisti katilo temperatūrai nukristi žemiau 75-80 laipsnių. Tik tada katilas dirbs efektyviai ir tarnaus ilgus metus.

Tinkamai sandėliuojant briketus, jų naudojimo ir laikymo terminas yra labai ilgas. Svarbiausia sandėliavimo sąlyga- patalpa turi būti sausa, kad jų nepasiektų drėgmė.
Todėl galima teigti, jog beržiniai briketai yra optimaliausias pasirinkimas. Jie taupo energiją, vartotojų laiką ir pinigus bei efektyviai šildo būstą. Tuo pačiu saugo gamtą, nes tai  ekologiška ir atsinaujinanti kieto kuro rūšis.

Svarbu: kuo ypatingi mūsų briketai

Savo klientams mes siūlome populiariausius „RUF“ tipo kuro briketus. Mūsų briketų gaminimo technologija yra kitokia nei įprastai: pirmiausia iš nužievintų  rąstų yra išpjaunamos lentos. Tuomet jos yra gerai išdžiovinamos specializuotose medienos džiovyklose. Iš lentų gaminami ruošiniai baldų pramonei. Mediena, kuri ruošinių gamybos proceso metu lieka, yra susmulkinama. Gauta žaliava sumaišoma su pjuvenomis, kurios yra surenkamos tiesiai nuo gamybos linijų ir obliavimo staklių. Iš tokios ekologiškai švarios, smulkios, jau sausos ir neapdorotos jokiais cheminiais preparatais žaliavos ir yra gaminami mūsų briketai. Briketų gamybos metu nėra naudojami jokie priedai- cheminės priemaišos ar rišamosios medžiagos. Jie suspaudžiami vien aukšto slėgio būdu. (Kitur dažniausiai gamybos atliekos džiovinamos džiovyklose po susmulkinimo, kur nuo karščio praranda dalį savo kaloringumo  ir tik tada suspaudžiamos kartu su pjuvenomis į briketus). Reikia dar kartą pabrėžti, jog mūsų briketų sudėtyje nėra žievės. Trumpiau tariant – jie pagaminti iš 100% žaliosios energijos.

Beržinių briketų charakteristika:
•    RUF tipo;
•    Pagaminti iš švarių ir sausų beržo pjuvenų;
•    Ypač kaitrūs- 4800 kcal/kg;
•    Drėgnumas- tik iki 8%;
•    Mažas peleningumas- tik iki 0,5%;
•    Beveik neteršia katilų, kaminų;
•    Draugiškas aplinkai- gamyboje nenaudojamos jokios rišamosios medžiagos;
•    Supakuota po 960kg ant vieno padėklo, padėklas sandariai aptrauktas polietilenine plėvele.

Vieno briketų padėklo matmenys (standartinis EURO padėklas):

Padėklo plotis Padėklo ilgis Padėklo aukštis Bendras padėklo svoris
1200 mm 800 mm 1400 mm ~1000 kg

Ant vieno padėklo yra 96 polipropileniniai maišeliai su briketais.

Vieno maišelio matmenys:

Maišelio aukštis Maišelio plotis Maišelio ilgis Maišelio svoris
422 mm 155 mm 210 mm ~10 kg

Kiekviename maišelyje yra 12 vnt. Briketų.

Vieno briketo matmenys:

Briketo storis Briketo plotis Briketo ilgis Briketo svoris
60 mm 150 mm 90 mm ~0,85 kg


Papildoma informacija:
•    Parduodame tiesiai iš sandėlio vienetiniais įpakavimais (po 10kg maišeliuose) ir padėklais po 960 kg;
•    Vilniaus ribose pristatome į namus;
•    Konsultuojame.           

Turite klausimų? Klauskite.

Užsisakyti galite: 
telefonu +370 610 22888
arba rašykite mums
el. paštu : Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.