Dažnai įmonės, kurios perdirba medieną, tikslingai panaudoja ir medžio atliekas, t.y. pjuvenas. Jos yra tinkamai paruošiamos ir panaudojamos kuro briketų gamyboje. Pagaminti kuro briketai yra eksportuojami į užsienį, taip pat realizuojami vidaus rinkoje. Tai yra naudingas ir kartu pelningas įmonei medžio atliekų panaudojimo būdas.
 Dažniausiai rinkoje sutinkami trijų rūšių briketai: „RUF“, „PINI KAY“ ir „cilindro“ tipų. Pavadinimai briketams suteikiami nuo preso rūšies pavadinimo, kuriuo jie buvo pagaminti arba nuo briketo išvaizdos. Yra du briketų gamybos būdai – karštas ir paprastas slėginis. Briketų gamyba yra sudėtingas procesas, trunkantis nemažai laiko. Gaminimo sąnaudos nulemia kainų politiką.

Briketų kokybė priklauso ne tik nuo įrangos našumo, rūšies, naudojimo laiko, galingumo. Norint pagaminti kokybiškus briketus, žaliavai taip pat turi būti keliami aukšti reikalavimai. Pjuvenos turi būti ekologiškai švarios, gerai išdžiovintos ir smulkios, neapdorotos jokiais cheminiais preparatais. Drėgmės kiekis žaliavoje neturi viršyti 15 %. Geriausias išorinis briketo vaizdas gaunamas, kai pjuvenų ar kitos biomasės frakcija yra ne >3mm, t.y. iki 6–8 mm dydžio gabalėlių. Stambesnės dalelės formuoja gumulus ir trikdo procesą. Briketų kokybė geresnė, kai apie 10%–20% žaliavos sudaro smulkios dalelės. Jos užpildo tarpus tarp stambesnių gabalėlių ir padidina briketo tankį. Žaliava įrangos pagalba yra suspaudžiama dideliu slėgiu į ~8 kartus mažesnį tankį, taip gaunama viena pjuvenų briketo plyta. Tokiu būdu išvengiama oro tarpų ir toks kuras degdamas išskiria visą energiją į aplinką. Briketai spaudžiami vien aukšto slėgio būdu, nenaudojant jokių cheminių priemaišų ar rišamųjų medžiagų. Operatoriui nustačius briketo svorį ir ilgį, preso valdymo elektroninė schema užtikrina briketų vienodumą. Operatoriaus darbo vietoje reikalingos svarstyklės briketų svoriui patikrinti. Briketo gabaritas yra 150mm x 60mm x 40-105mm. Pločio ir storio išmatavimai (150mm x 60mm nesikeičia). O ilgį ir svorį galima reguliuoti nuo 40-105mm, keičiant įrangoje sutankinimo cilindro slėgį. Briketų tankis yra gana didelis – apie 1000 kg m3. Jis priklauso nuo naudojamos žaliavos cheminių ir fizinių savybių bei pasirinktos presavimo technologijos.