Medienos pjuvenų briketai – alternatyvus kietasis kuras. Tai viena iš biokuro rūšių. Briketai yra sparčiausiai populiarėjanti ekologiško ir švaraus kuro rūšis.
Labai ilgai žmonės buvo pripratę būstų šildymui naudoti malkas ir anglį. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja kuro briketai. Jie gaminami iš supresuotų medienos pjuvenų ir medienos atliekų arba iš specialiai užaugintų energetinių augalų sausos masės.

Tai ekologiškai švarus organinis kuras, gaunamas iš gamtos. Kadangi briketai gaminami iš biomasės, todėl yra priskiriami atsinaujinančios energijos klasei. Deginant pjuvenų briketus cheminės reakcijos su deguonimi metu anglies dioksido (CO2) balansas yra arti nulio, nes degimo procese jo išsiskiria tiek pat, kiek buvo sugerta fotosintezės metu. Tokiu būdu energija vėl sugrįžta į aplinką.
Daug katilinių pasaulyje pakeitė įprastas medienos malkas į pjuvenų briketus, nes tai kaloringas ir pigus kuras (30% - 40% pigesnis) bei labai našus kuras lyginant su malkomis. Pjuvenų briketų drėgnumas dirbtinai gali būti sumažintas iki 4%-8%, tuo tarpu žalios medienos malkų drėgnumas siekia iki 65%.